پیگیری مطالبات رهبری درنخستین رزمواره مدافعان حرم

دبیر نخستین رزمواره  مدافعان حرم گفت: اصلی ترین هدف از برگزاری نخستین رزمواره مدافعان حرم، بسیج تمامی توان رسانه ای کشور برای شناسایی کسانی است که در این عرصه فعالیت می کنند.

مهندس بهنام احمدپور مباركه مدیر شبکه رادیویی ایران در برنامه «پلاک هشت» رادیو ایران گفت: با توجه به وضعیت منطقه و حضور نیروهای متخاصمی که در منطقه هستند، با هدف برگزاری بسیج تمام توان رسانه ای کشور برای شناسایی ظرفیت های موجود و تقدیر از کسانی که درعرصه مدافعان حرم فعالیت می کنند ، نخستین رزمواره مدافعان حرم آغاز به کار کرد.

به گزارش شبکه رادیویی ایران احمدپور با اشاره به  نقش رادیو ایران در نخستین رزمواره مدافعان حرم گفت: ایده رزمواره مدافعان حرم از رادیو ایران و از دل تعاملاتی که همکاران داشتند بیرون آمد و با استقبال دوستانی در سازمان های دیگر روبرو شد.

وی تصریح کرد : در حال حاضر علاوه بر رادیو و معاونت صدا که دبیر خانه رزمواره در رادیو ایران  مستقر است دوستانمان در مرکز بسیج  و معاونت فضای مجازی سازمان، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، معاونت امور هنری و معاونت مطبوعاتی  وزارت ارشاد اسلامی همچنین سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس با ما همکاری دارند.

احمد پور خاطر نشان کرد :همه جمع شده اند که در شان مدافعان حرم کاری انجام دهیم. البته یادآور می شوم  که فعالیت برای این کار بزرگ از چند ماه قبل شروع شده ، تقریبا" اواخر شهریور ماه به طور  جدی کار پیگیری شد و از ابتدای آبان ماه فراخوان رزمواره کلید خورد  و ما در حال حاضر منتظر دریافت آثار هستیم.

احمد پور به بخش های مختلف رزمواره اشاره کرد و گفت: ۶ بخش اصلی در رزمواره فعال است . بخش دیداری که آثار مستند، فیلم(سینمایی ، داستانی،کوتاه)، پویانمایی، فیلمنامه ، تیزر و کلیپ و برنامه های ترکیبی شرکت می کنند.

و همکارانمان  در بسیج سازمان متولی این کار هستند، از بحث داوری و انتخاب آثار گرفته تا  تدارک جوایز. در

بخش شنیداری که متولی آن رادیو ایران است آثار خوبی به دست ما رسیده است. که رادیویی ها می توانند آثار خود را در قالب های مستند رادیویی، آنونس، نمایش رادیویی، متن رادیویی و برنامه ترکیبی بفرستند.

در حوزه موسیقی، سرود و نغمات آیینی  که متولی آن بخش معاونت امور هنری وزارت  ارشاد  است ، هنرمندان می توانند قطعه های موسیقی با کلام و بیکلام و نغمات و نماهنگ های خود را به همراه مدیحه سرایی ، سرود و ترانه سرایی ارسال کنند.

دربخش مطبوعات ،خبرگزاری ها و پایگاههای خبری ،خبرنگاران و مطبوعاتی ها می توانند عکس های خبری، مصاحبه، مقاله، گزارش، و تیترهای خود را شرکت دهند همچنین کسانی که دربخش چند رسانه ای کارمی کنند . و معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی این کار است.

در بخش فضای مجازی فعالان شبکه های اجتماعی ، وبلاگ نویسان و طراحان سایت، طراحان تصاویر گرافیکی و پادکست می توانند آثار خود را بفرستند.

و متولی این بخش نیز معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما است .

در بخش مردمی کسانی که به طور غیرحرفه ای کار رسانه ای انجام می دهند. می توانند با فرستادن دل نوشته، شعر، داستان کوتاه، عکس، کلیپ، فیلم کوتاه مردمی، و حتی طرح و ایده خود، برای رزمواره حضور جدی داشته باشند.

احمدپور خاطر نشان کرد : تمامی آثار ابتدا برای دبیرخانه ارسال می شود و پس از دریافت، آثار به صورت تفکیک شده  به بخشهای مختلفی که متولی کار هستند برای داوری ارسال می شود. ضمن اینکه برگزاری جلسات هماهنگی ، تبلیغات و سایت جشنواره حتی تهیه پوستر و بنرهایی که درسایت دیده می شود  کار همکارانم در دبیر خانه رزمواره می باشد.

احمدپور درباره ی داوری آثار  می گوید : داوری در دو بخش انتخاب آثار و داوری نهایی صورت می گیرد.

که جذابیت موضوع و بکر بودن سوژه ، بهره گیری از قالبهای خلاقانه، پرداخت متفاوت به موضوع  و بحث فنی آثار و کیفیت مطرح است.

دبیر نخستین رزمواره مدافعان حرم تصریح کرد : مهلت شرکت تا تاریخ ۳۰ آذر ۹۶ است و تنها مسیر ارسال آثار از طریق سایت رزمواره به نشانی www.razmvare.ir است. و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق شبکه های اجتماعی و پیامرسان به نشانی @razmvare اقدام نمایند .

احمد پور درباره جوایز برندگان تصریح کرد : قرار است برای نفرات اول تا سوم جایزه نقدی در نظر گرفته شود. همچنین آیین پایانی رزمواره مدافعان حرم ۱۸ دی ماه برگزارخواهد شد.

مهندس احمدپور اظهار امیدواری کرد : که  آثار قابل قبولی به دست ما برسد که نه تنها از رادیو ایران بلکه از سایر رسانه ها قابل پخش باشد.

«پلاک هشت» امروز به تهیه کنندگی محمد اسماعیل پور و گویندگی کیوان همتی ساعت ۱۳:۳۰ از آنتن رادیو ایران پخش شد.

1396 | تمامی حقوق این سایت متعلق به رزمواره مدافعان حرم می باشد