جدید ترین اثر حاتمی کیا" به وقت شام" درمراحل نهایی تدوین
"به وقت شام" عنوان آخرین اثر حاتمی کیاست که این روزها در حال انجام مراحل پایانی تدوین است تا  برای رونمایی راهی  سی و ششمین جشنواره فیلم فجر شود.


به گزارش ستاد  خبري نخستين رزمواره مدافعان حرم این فیلم درباره داعش و تهدیدات امنیتی آنها و  روایتگر داستان هواپیمای کمکی ایران برای سوریه است که برای فرود در فرودگاه دمشق دچار مشکل می شود.


هادی حجازی‌فر و بابک حمیدیان در نقش پدر و پسر به عنوان  خلبان و کمک‌خلبان هواپیما قرار است یک محموله بشردوستانه را از ایران به سوریه منتقل کنند؛ اما به دام تروریست‌های تکفیری افتاده و اسیر میشوند.


صحنه هایی از این فیلم اسارت پدر و پسر را با لباس نارنجی و  درون قفس اسرا به تصویر میکشد. قفسی که از روی هم قرار دادن سبد های فلزیِ بار هواپیما و جوش دادن آنها ساخته شده است.


این فیلم در شیراز، روستایی در اطراف شهریار و شهرک سینمایی دفاع مقدس تصویربرداری شده.


دکورهای فیلم با شباهت به شهر پالمیرا طراحی شده و آثار باستانی این شهر که توسط داعش تخریب شدند در طراحی دکور و صحنه های فیلم مورد توجه قرار گرفته.


پالمیرا یکی از مراکز فرهنگی مهم جهان با آثار باستانی متعدد، در استان حمص سوریه در 210 کیلومتری دمشق از شهرهای تصرف شده توسط داعش است که پس از اشغال، سالن آمفی تئاتر آن به محل اعدام‌های دسته جمعی مخالفان و اسرا تبدیل شد.


"به وقت شام"  به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم حاتمی کیا، بازی هادی حجازی فر، بابک حمیدیان و جمعی از بازیگران مطرح سوری و لبنانی، آهنگسازی کارن همایونفر،  فیلم برداری مهدی جعفری،  تدوین مهرداد خوشبخت،  به تهیه کنندگی محمد خزاعی و  با سرمایه‌گذاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج، روزهای پایانی تدوین خود را میگذراند و به زودی  به عنوان یکی از مهمترین آثار تولید شده در سال 96  آماده نمایش خواهد شد.
 


1396 | تمامی حقوق این سایت متعلق به رزمواره مدافعان حرم می باشد