تولید چهار فیلم درباره مدافعان حرم توسط طلاب فیلم‌ساز گروه رسانه‌ای تبلیغی «راز رسانه»


مسئول گروه تبلیغی رسانه‌ای «راز رسانه» از تولید چهارفیلم کوتاه و مستند در حوزه سبک زندگی اسلامی و مدافعان حرم خبر دادند.


 


سرویس معرفی: طلاب فیلم‌ساز گروه رسانه‌ای تبلیغی «راز رسانه» وابسته به اداره تبلیغ رسانه‌ای معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم امسال موفق به تولید 4 فیلم کوتاه شدند.


آقایان عمران چراغی و مهدی کشتکار از طلاب سطح سه حوزه علمیه قم ، کارگردانی این آثار را بر عهده داشتند که در گفت‌وگویی کوتاه ابعاد این آثار و برنامه‌های پیش روی این گروه تبلیغی را کردند .


عمران چراغی، کارگردان مستند «خونرنگ» با اشاره به این‌که این مستند به سفارش سازمان هنری رسانه‌ای اوج و با مشارکت سازمان بسیج رسانه به تهیه‌کنندگی اصغر بختیاری تولیدشده است، گفت: این مستند با موضوع «تحلیل جنگ رسانه‌ای گروه تروریستی تکفیری داعش»  با ساخته شده است که از حضور کارشناسان مطرح در حوزه رسانه و امنیت بهره برده است و امیدواریم به زودی از شبکه‌های سیما پخش شود.خبر مستند «خونرنگ» در شبکه‌های اجتماعی با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده است به طوری که تنها در آپارات  آنونس این فیلم، 11 هزار بار دیده شده است.


مهدی کشتکار از فیلم داستانی «روز جوراب» با موضوع روز پدر که به‌ پاس تجلیل از ایثار و فداکاری پدران جانباز تولیدشده به‌عنوان یکی دیگر از آثار فاخر این گروه رسانه‌ای یاد کرد و اظهار کرد: این فیلم داستانی با بازی مریم صدرپور، غزل سرجوبه و مسعود رحمانی به مرحله تولید رسیده است .


عضو گروه رسانه‌ای «راز رسانه» از رونمایی فیلم کوتاه «حقوق نجومی» خبر داد و بیان کرد: این فیلم بر اساس طرحی از آقای عمران چراغی تهیه و تولید شده است و این اثر به بررسی اختلاف طبقاتی جامعه که ناشی از حقوق نجومی برخی مدیران هست پرداخته است؛ و زهره زمانی، فاطمه موسایی و سیامک عبدالله از بازیگران این اثر بوده و اثر در حال حاضر به مرحله تدوین رسیده است .


در ادامه این گفت‌وگو عمران چراغی، مسئول گروه تبلیغی رسانه‌ای «راز رسانه» درباره فیلم کوتاه داستانی «پوست چینی» گفت:  این فیلم به مضرات لوازم‌آرایشی و بهداشتی چینی می‌پردازد که به دلیل قاچاق بودن برخی از این کالاها و عدم کنترل‌های لازم در مبادی ورودی ، زمینه ورود بیماری‌های پوستی را فراهم کرده است و همچنین واردات بی‌رویه این کالاهای چینی سبب رکود تولید ملی و تعطیلی کارخانه های و بیکاری کارگران شده است.


چراغی با اشاره به این‌که این فیلم با حمایت سازمان اوج و سازمان بسیج رسانه و بسیج سازندگی سپاه امام علی ابن ابی‌طالب قم تهیه و تدوین‌شده است، اظهار کرد: این فیلم داستانی با بازی ناصر شایسته، مریم صدر پور و زینب باقری ساخته‌شده است.


مسئول گروه رسانه‌ای «راز رسانه» با تأکید بر این‌که تلاش ما در گروه برافزایش سطح معارف دینی و آگاهی و اطلاعات افکار عمومی جامعه است، افزود: مسئولان و متولیان فرهنگ توجه داشته باشند برای افزایش سطح معارف دینی و آگاهی و اطلاعات افکار عمومی به حمایت‌های جدی مادی و معنوی حوزه علمیه و نهادهای مربوطه نیازمندیم.


چراغی در ادامه با اشاره به رسالت و هدف گروه رسانه‌ای «راز رسانه» گفت: این گروه تبلیغی رسانه‌ای باهدف تولید و ساخت مستند و فیلم داستانی با موضوعات فرهنگی و اجتماعی در سال 94 با دغدغه‌ای که بین برخی از طلاب هنرمند به وجود آمد، در دفتر تبلیغات اسلامی ثبت و شروع به فعالیت نمود که تاکنون با ارائه بیش از 50 طرح و ایده در ساخت فیلم کوتاه و مستند به فضل الهی موفق به ساخت چندین مستند و فیلم کوتاه با حمایت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شده است.


وی افزود: مستند «خونرنگ» اولین اثر این گروه تبلیغی است که در بهار 95 برای شبکه افق تولیدشده است؛ این مستند در وب‌سایت «سینما مارکت» به علاقه‌مندان ارائه شده است.


مسئول گروه رسانه‌ای «راز رسانه» از رونمایی کار ویژه‌ای رسانه‌ای در حوزه امنیت از سوی گروه تبلیغی رسانه‌ای «راز رسانه» خبر داد و گفت: یک فیلم داستانی در حوزه امنیت و تجلیل از مدافعان حرم در دست اقدام است که طرح آن برای حمایت به نهادهای مربوطه ارائه‌ شده است؛ بر این اساس انتظار می‌رود به‌زودی کار شایسته‌ای در حوزه امنیت با محوریت مدافعان حرم و امنیت ملی به علاقه‌مندان ارائه شود.


 


1396 | تمامی حقوق این سایت متعلق به رزمواره مدافعان حرم می باشد