آزادسازی دو شهرک دیگر در شمال شرق حماه سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه و نیروهای متحدش به عملیات خود در ریف شمال شرقی استان حماه همچنان ادامه میدهند.

گروه اطلاع رسانی الاعلام الحربی گزارش داد که نیروهای سوری در جریان درگیری با تروریستهای جبهه النصره در شمال شهرک «السعن»، شهرکهای «الحسناوی و ابو الغر» را آزاد کرده اند.

وبگاه خبری معارض عنب، اما اعلام کرد که نیروهای سوری شهرک «الربیعه» از توابع منطقه «الحمرا» را از تروریستهای النصره پس گرفته اند؛ مسئله ای که هنوز منابع خبری سوری آن را تأیید نکرده اند.

عنب میگوید که هدف از عملیات ارتش سوریه و نیروهای متحدش رسیدن به فرودگاه نظامی «ابوالضهور» است.

همزمان با پیشروی ارتش سوریه، ائتلاف تروریستی تحریر الشام که جبهه النصره عنصر اصلی آن است با تروریستهای «نورالدین الزنکی» در ریف غربی حلب درگیر است.

عماد الدین مجاهد رئیس بخش اطلاع رسانی تحریر الشام گفت که این ائتلاف در پی حل اختلافات با الزنکی است و در صورتی که این گروه در پی تنش باشد، «مجبور خواهیم شد که از خود دفاع کنیم».

مجاهد میگوید که درگیریهای غرب حلب تأثیر منفی بر نبردهای ریف حماه داشته است.

در کنار النصره، گروه تروریستی «جیش العزه» نیز در حال جنگ با ارتش سوریه است. این گروه به استفاده از موشکهای «تاو» شهره است.

نورالدین الزنکی، النصره را متهم کرده است که عناصر خود را برای درگیری با این گروه از شرق حماه به غرب حلب انتقال داده است.

ارتش سوریه عملیات خود را از 25 اکتبر گذشته (3 آبان ماه جاری) در این منطقه آغاز کرد و از ابتدا در تلاش بود که خطوط دفاعی النصره را که طول آن بیش از 30 کیلومتر بود در هم شکند.

این خطوط در موازات جاده بین المللی حلب-حماه از سمت شمالی در منطقه واقع در شمال «اثریا» و شمال روستای «الشیخ هلال» وجود داشت.

ارتش سوریه با کمک جنگنده های سوری، موفق شد تروریستها را چند پاره کند و مراکز فرماندهی و خودروهایی را هدف قرار دهد که از داخل ادلب برای کمک به النصره حرکت میکردند.

در جریان عملیاتهای اخیر نیروهای مقاومت روستاها و شهرکهای زیادی آزاد شد که مهمترین آن عبارتست از: «الشحاطیة، وجب الأبیض، جب الجملان، رسم میال، رسم الصوان، خربة رسم الأحمر، رسم الرحراحة، الخفیة مزارع المشرفة و أبو لفة ومریقب الجملانة و منطقه الزرزوب، الارتوازیة، جویعد، شم الهوى و سرحا» که بعد از «الرهجان» بزرگترین مقر النصره در این منطقه است.

هدف ارتش سوریه آزادسازی شهرک راهبردی الرهجان است. این شهرک بیشترین جمعیت را در خود جای داده و در ریف شرقی حماه، بر چند جاده مهم اشراف دارد.

 

1396 | تمامی حقوق این سایت متعلق به رزمواره مدافعان حرم می باشد