تصميم مهم نظامي سوريه، ايران و روسيه

سوريه، ايران و روسيه تصميم گرفتند منطقه الغوطه شرقي را با اجراي عمليات نظامي، بطور کامل بازپس گيرند.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا، روزنامه راي اليوم لندن در گزارشي به قلم کمال خلف نوشت: سوريه، تهران و مسکو در بالاترين سطح نظامي تصميم گرفتند الغوطه شرقي را بطور کامل بازپس گيرند. در اين منطقه، گروه‌هاي جيش الاسلام، فيلق الرحمن، جبهه النصره و گردان الفرقان در آنجا مستقر هستند.
پس از آنکه اين گروه‌ها توافق کاهش تنش را که در نشست آستانه با آن موافقت کرده بودند، نقض کردند چنين تصميمي گرفته شد. اين گروه‌ها پيشروي کردند تا جائيکه مديريت حمل و نقل در شرق دمشق را پيش از اينکه نيرو‌هاي سوري بتوانند اين منطقه را بازپس گيرند، در کنترل خود گرفتند.
اين منابع افزودند: اولويت عمليات نظامي به سوي محله جوبر و پس از آن گسترش دامنه تسلط در عمق الغوطه است. اما درباره زمان آغاز عمليات نظامي که تا زمان پايان دادن به حضور مسلحانه در داخل الغوطه شرقي ادامه خواهد داشت، توضيحي ارائه نشد.
ارتش سوريه سه سلاح جديد وارد درگيري‌هاي الغوطه کرد. اين سلاح راکت انداز جولان سيصد، راکت اندازه جولان چهارصد و مين روب روسي يو آر 77 است.
روسيه دوشنبه گذشته پيشنهاد کرد در روز‌هاي بيست و هشتم و بيست و نهم نوامبر در منطقه الغوطه شرقي آتش بس برقرار شود. پس از آن استفان دي مستورا فرستاده سازمان ملل متحد گفت: روسيه به وي خبر داد دولت سوريه اين پيشنهاد را پذيرفت، اما افزود بايد ببينيم آيا اين امر اتفاق خواهد افتاد يا خير.

1396 | تمامی حقوق این سایت متعلق به رزمواره مدافعان حرم می باشد